Test: Energizer Universal. Pojemna i wygodna ładowarka

Komentarze: 3 komentarzy »

Energizer Universal jest największą i najbardziej pojemną ładowarką tej firmy. To sprzęt dla najbardziej wymagających osób, które od produktu oczekują ogromnej ilości funkcji i kompatybilności przynajmniej z kilkoma rodzajami baterii.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl


Budowa i jakość wykonania

Energizer Universal nie należy do najmniejszych na świecie ładowarek; mimo tego, producentowi udało się skonstruować ją w sposób ergonomiczny. Opływowy kształt urządzenia sprawia, że bez większego trudu zapakujemy je do torby wakacyjnej czy tej, którą zabieramy ze sobą w podróż służbową. Nie jest to natomiast produkt mieszczący się w standardowej, niewielkiej, damskiej torebce.

Energizer wykorzystał wysokiej jakości plastik w kolorze czarnym i srebrnym, co umożliwiło stworzenie ładowarki o stonowanej tonacji. Skromny wygląd Energizer Universal nadrabia jednak pojemnością, o której szerzej napiszemy niżej. Ciekawą sprawą jest przycisk zwalniający blokadę klapy – dopiero wtedy możemy do ładowarki zapakować akumulatorki.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Energizer Universal jest wykonana z dużą starannością. Za ok. 70 złotych otrzymasz sprzęt dobrej jakości, wydajny i optymalnie zbudowany, a niczego więcej od takiego urządzenia nie należy oczekiwać.

Artykuły dla Energizer więcej: Energizer »

W górnej części ładowarki widać prosty panel LCD, który wskaże stopień naładowania akumulatorków. W zatokach na baterie zmieścisz z kolei ogniwa AA, AAA, C, D i 9V – gama jest, jak widać, niezwykle szeroka.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Energizer Universal nie została wyposażony w zasilacz zintegrowany – zamiast tego, otrzymujemy zasilacz zewnętrzny z długim kablem, co pozwoli umiejscowić ładowarkę na półce czy stoliku nocnym. Dodatkowo, gubiąc rzeczony zasilacz, nie zgubisz ładowarki – ten pierwszy dokupisz z kolei bez większych problemów. Minusem tego rozwiązania jest konieczność pamiętania o spakowaniu dwóch elementów zamiast jednego.

Funkcjonalność

Universal to największa ładowarka Energizera, wyposażona w głęboką komorę, do której włożysz wszystko – od formatu AA, przez AAA, C, D, kończąc na urokliwych, 9-woltowych akumulatorach, których zastosowanie konsumenckie pamiętać będą pewnie tylko starsi energomaniacy.

Podobnie jak w MAXI, tak i tutaj musisz odpowiednio rozlokować akumulatorki. Producent dopuszcza ułożenie ich parami, jeśli mamy do czynienia z dwoma różnymi rodzajami ogniw. W praktyce przekłada się to m.in. na dwa akumulatorki typu C i dwa AA, rozlokowane parami jedna obok drugiej. Nie możesz więc ładować pojedynczych akumulatorów różnego typu.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Ile potrzeba czasu na ładowanie akumulatorków AA?

 • 2 godziny dla akumulatorków AA o pojemności 1300 mAh,
 • 3 godziny dla akumulatorków AA o pojemności 1700 mAh,
 • 4 godziny dla akumulatorków AA o pojemności 2000 mAh, 2200 mAh, 2300 mAh i 2450 mAh,
 • 5 godzin dla akumulatorków AA o pojemności 2650 mAh.

Ile potrzeba na pełne naładowanie mniejszych akumulatorków – AAA?

 • 2 godziny dla akumulatorków AAA o pojemności 700 mAh,
 • 3 godziny dla akumulatorków AAA o pojemności 850 mAh, 900 mAh i 1000 mAh.

Ile potrzeba czasu na naładowanie akumulatorków C?

 • 4 godziny dla akumulatorka C o pojemności 2500 mAh.

Ile potrzeba czasu na naładowanie akumulatorków D?

 • 4 godziny dla akumulatorka D o pojemności 2500 mAh.

Ile potrzeba czasu na naładowanie akumulatorków 9V?

 • 11 godzin dla akumulatorka 9V o pojemności 175 mAh.

Po podłączeniu zasilacza do gniazda ładowarki i gniazdka sieciowego, rozświetli się panel sygnalizacyjny, pokazujący poziom naładowania akumulatorków. Jeśli akumulatorek jest wadliwy – zamiga symbol pustej baterii.

Czy warto kupić Energizer Universal?

Energizer Universal jest dużą ładowarką, ale jej szerokie zastosowanie rekompensuje rozmiary w stu procentach – trudno bowiem kupić urządzenie, które jednocześnie potrafi ładować akumulatorki tak wielu rodzajów – dostarczysz energię do ogniw AA, AAA, C, D, a nawet 9V. Jeśli więc często korzystasz z różnego typu akumulatorków, lepszego rozwiązania nie znajdziesz.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Ceny Energizer Universal


Kategorie: Ładowarki
Tagi: , , , , , , , , , ,


3 odpowiedzi na “Test: Energizer Universal. Pojemna i wygodna ładowarka”

 1. Kaiti pisze:

  Nic tutaj ani w specyfikacji nie pisze o tym, czy ładowanie kontroluje mikroprocesor. Czy pod koniec ładowania ładuje mniejszym prądem, czy jeśli bateria jest naładowana, wyłapuje to i samoczynnie wyłącza ładowanie? Kiepski poradnik

 2. Ja pisze:

  Akumulatory 9v mają zastosowanie np. w miernikach elektrycznych i urządzeniach alarmowych.
  No tak ale z miernika ani czujki nie da się nic wrzucić na fejsa….

 3. Darson pisze:

  Akumulatorki 9V maja rozna pojemnosc. Nie ma kontroli ich rozladowania oraz wyswietlacza do ich ladowania. Lipa co do 9V

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *