10 rad, jak oszczędzić na rachunkach za prąd

klasy-energetyczne
Zawsze należy zwracać uwagę na klasę energetyczną sprzętu

0 odpowiedzi na “klasy-energetyczne”

 1. emili pisze:

  Stosowałam się przez lata do takich rad, ale rachunki płaciłam zazwyczaj wysokie. Dopiero zmiana dostawcy prądu pozwoliła zaoszczędzić parę złotych i przestałam w końcu obawiać się rachunków

 2. Wiktor26 pisze:

  Zgodzę się z przedmówcą, zmiany są dobre a jeśli można na nich zaoszczędzić to dlaczego nie. Autor piszę, że jest to gra nie warta świeczki ale zawsze przyda się trochę grosza, przecież operatorów komórkowych też wybieramy najtańszych to dlaczego nie sprzedawców prądu. Gdyby ktoś był zainteresowany to znalazłam bezpłatną porównywarkę cen energii

 3. tere32 pisze:

  Temat zmiany dostawcy i ewentualnych oszczędności za rachunki energii elektrycznej jest w Polsce ciągle na topie. Jakieś pół roku temu po namowie znajomego z pomocą firmy axpo zmieniłem dostawcę i powiem szczerze po kilku miesiącach współpracy wyniki są przyzwoite.

 4. Szap pisze:

  Paskudne komentarze na zamówienie. Usiadłem, rozpracowałem rachunek (składniki stałe, zmieNNE itd.), zapoznałem się z ofertami, podzwoniłem, pogadałem, przeliczyłem. W najlepszym przypadku mogłem zaoszczędzić ok. 10 zł rocznie. No i umowę miałem zawrzeć korespondencyjnie, w obecności kuriera, bez możliwości dokładnego przeczytania warunków.
  Oszczędności z tytułu zmiany operatora to jeden wielki pic na wodę.

 5. Paweł Wieliczko pisze:

  Wiktor26 . jak mozesz podaj to przeglądarke do porownania cen . pozdrawiam

 6. Ala99 pisze:

  Wktor26 jak korzystałam z porównywarki energiadirect.pl

 7. kasia.i pisze:

  jesli nawet umowa była zawierana ,,przez kuriera” to od takiej umowy łatwo odstąpić – masz na to 10 czy 14 dnia (nie wiem która liczba jest prawidlowa, bo to się jakoś zmieniło). Często też takie dokumenty są do pobrania na stronie sprzedawcow (przynajmniej niektorzy tak maja)

 8. Jewrow pisze:

  Łatwym sposobem na zaoszczędzenie na rachunkach za prąd jest zmiana dystrybutora energii elektrycznej. Ja mogę polecić firmę Axpo, ponieważ moim zdaniem mają najlepszą ofertę w Polsce 🙂 Zimą rachunki malały nawet o kilkanaście procent w stosunku do tych, które otrzymywałem od poprzedniego dostawcy. Polecam.

 9. Tomek pisze:

  Każda zmiana operatora to TYLKO STRATY. Jedyne, na czym można zaoszczędzić, to przeprowadzka do innego rejonu Polski, bo rozpiętość cenowa dochodzi do 10 gr/kWh (opłata całkowita). Natomiast za sam prąd dostarczony ceny są TAKIE SAME.

  Co do ładowarek, to właśnie przetestowałem swoje nowe cacko — ładowarkę USB 2×2,1A. Ma diodkę, ale koszt jałowy jest PONIŻEJ 1,20 rocznie. Więcej się straci, uszkadzając ją przez ciągłe wkładanie i wyciąganie do/z gniazdka.

 10. Ania pisze:

  Z każdym miesiącem płaciłam coraz wyższe rachunki, pora z tym skończyć! 🙂

 11. kaska pisze:

  taryfe zmienilismy to chyba teraz czas na zmiane sprzedawcy, bo jednak sama taryfa to za mało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *