5 eko-gadżetów, które warto zobaczyć

ekologia
fot. Leonid & Anna Dedukh, Fotolia

0 odpowiedzi na “ekologia”

 1. Tumek pisze:

  drewniane słuchawki są właśnie bardziej „eko”, Dlaczego, ano dlatego, że masz mniej do utylizacji. Zwróć uwagę na komunistyczną propagandę eko: choinki plastikowe ekologiczne, skóra ekologiczna itd. Totalna bzdura. Ekologiczne, to przyjazne środowisku,naturalne. Naturalne, prawdziwe drzewko, skóra. Nie ma problemu z produkcją i nie mam problemu z utylizacją.Dla mnie buty czy kurtka z ekologicznej skóry, tzn. że ze skóry. Skóra to skóra itd.

 2. Ecogadget pisze:

  Błażej ma rację, te gadżety nie są zbytnio eko. Jest dużo innych „fajniejszych” rzeczy, które rzeczywiście mogą pomóc oszczędzać energię i chronić nasze środowisko.

 3. Błażej pisze:

  Piecyk- generator prądu nie jest szczególnie eko. Przy spalaniu emituje między innymi CO2 do atmosfery. Eko-puszki? Aluminium jest w zasadzie eko bo można je odzyskiwać, przetwarzać tak jak szkło. Drewniane słuchawki? Toż to oznacza wycinkę drzew- bardzo nie eko;) (słuchaweczki ciekawe). W Australii eko-ludzie zastanawiają się jak wytępić kangury bo te wydzielają do atmosfery… metan. W zasadzie ja i ty też go wydzielamy więc może zlikwidować całą Ziemię co by było eko;). Ekologia poszła w złym kierunku. nie dajmy się zwariować.

 4. Tirinti pisze:

  Po pierwsze po co spalać aluminiowe puszki skoro można je przetopić.
  Po drugie spalane aluminium nie emituje ani CO2 ani niczego szkodliwego. Emituje Al2O3 który jest powszechnie spotykany w środowisku.
  Natomiast produkcja opakowań z kukurydzy powoduje wzrost ceny żywności.

 5. energia pisze:

  Masz rację, w tekście był błąd. Dzięki za spostrzegawczość.

 6. Krzaku pisze:

  „Materiał jest absolutnie nietoksyczny, przy spalaniu emituje o 40 procent mniej dwutlenku węgla niż jego aluminiowi konkurenci.” – od kiedy aluminium podczas spalania emituje CO2 ?

 7. Papiak pisze:

  Ciekawe bardzo, jakby to bylo rozprzestrzenione na przynajmniej polowe ziemi (a najlepiej do chin) moglo by to w praktyce pomoc srodowisku, moze w niewielkim stopniu ale jednak. Bardzo przypadl mi do gustu ten piecyk, swietny na biwaki czy wypad na namioty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *