Test: Energizer MAXI – ładowarki NiMH na cztery akumulatorki

Komentarze: 3 komentarze »

Energizer MAXI nie jest najmniejszą ładowarką w ofercie firmy, ale jest za to najbardziej uniwersalną. To sprzęt dla każdego, kto poszukuje wygody i kompatybilności z akumulatorkami AA/AAA. Jak MAXI sprawuje się w praktyce?

Energizer MAXI / fot. techManiaK.pl

Energizer MAXI

Energizer MAXI

od: 41 zł »


Budowa i jakość wykonania

Prostokątna bryła ładowarki to najbardziej praktyczny koncept, na jakim można rozmieścić wszystkie potrzebne elementy. Wysokiej jakości plastik, z jakiego zbudowano Energizer MAXI, umożliwił ograniczenie masy do niezbędnego minimum.

Połączenie jasnoszarego koloru z głęboką czernią na obramowaniach zaowocowało estetycznym, stonowanym designem, który zupełnie nie rzuca się w oczy. Bardzo słusznie – chodzi tu przede wszystkim o akumulatorki i możliwości MAXI, a nie o jej wygląd.

Energizer MAXI / fot. techManiaK.pl

Za ok. 50 złotych to z pewnością dobry zakup. Nie tylko funkcjonalny, ale też odpowiednio wykonany. MAXI nie trzeszczy, gdy się ją mocniej chwyci. Wszystkie elementy dopasowano dokładnie.

W dolnej części urządzenia znajdziemy cztery zatoki, kompatybilne z akumulatorkami AA i AAA. Wyżej – dwie diody sygnalizacyjne i logo firmy. Lekkie zakrzywienie konstrukcji przekłada się na ogólną jej prezencję. Zintegrowany zasilacz ułatwia z kolei połączenie z gniazdkiem sieciowym bez potrzeby przeciągania kabli po całym pokoju.

Przed użyciem Energizer MAXI należy zdjęć ochronną folię, włożoną między akumulatorki, a złącza ładowarki / fot. techManiaK.pl

Funkcjonalność

MAXI jest niewielką, ale bardzo wydajną ładowarką. Cztery akumulatorki to ilość odpowiednia dla sporej gamy sprzętów elektronicznych – systemowych lamp błyskowych, aparatów kompaktowych, niektórych lustrzanek, przenośnych konsol, radia i wielu, wielu innych. Bez trudu załadujemy tu nie tylko paluszki; pasują również mniejsze AAA, co otwiera drzwi do uzupełniania mocy w kolejnych urządzeniach elektroniki konsumenckiej.

Pamiętaj, by akumulatorki zostały odpowiednio zamocowane. Dopuszczalne jest m.in. ułożenie ich jeden obok drugiego (gdy mamy do czynienia z czterema sztukami), ale przy dwóch sztukach obowiązują już pewne zasady. Akumulatorki powinno rozkładać się jeden obok drugiego, zaczynając od lewego bądź prawego boku. Producent radzi, by nie ustawiać ich na środkowych zatokach. Oczywistą sprawą jest też uważanie na oznaczenia polaryzacji, znane szerzej jako „plus i minus”.

Energizer MAXI / fot. techManiaK.pl

Ile potrzeba czasu na ładowanie akumulatorków AA?

 • 5 godzin dla akumulatorków AA o pojemności 1300 mAh,
 • 8 godzin dla akumulatorków AA o pojemności 2000 mAh,
 • 9 godzin dla akumulatorków AA o pojemności 2300 mAh.

Ile potrzeba na pełne naładowanie mniejszych akumulatorków – AAA?

 • 6 godzin dla akumulatorków AAA o pojemności 700 mAh,
 • 7 godzin dla akumulatorków AAA o pojemności 850 mAh.

Po podłączeniu do gniazdka, na MAXI rozświetlą się dwie diody sygnalizacyjne. Poza wyposażeniem w mechanizm chroniący przed przebiegunowaniem, choć nie znajdziemy tu zaawansowanych rozwiązań znanych z droższych modeli. Po 11 godzinach wyłączą się wspomniane diody LED, co symbolizuje koniec czasu tzw. „bezpiecznego ładowania”. Akumulatorki należy wówczas wyjąć.

Czy warto kupić Energizer MAXI?

Ładowarka jest sprzętem profesjonalnym, choć jednocześnie prostym w konstrukcji. Udało się dzięki temu obniżyć cenę, dołączając do zestawu komplet czterech akumulatorków o pojemności 2000 miliamperogodzin. Do standardowego użytkowania MAXI z pewnością wystarczy – miejsce na cztery akumulatorki zadowoli okazjonalnych użytkowników w stu procentach.

Jeśli jednak potrzebujesz czegoś mocniejszego – spójrz w stronę ładowarki Universal.

Energizer MAXI / fot. techManiaK.pl

 

Ceny Energizer MAXI

Energizer MAXI

Energizer MAXI

od: 41 zł »

Kategorie: Ładowarki
Tagi: , , ,


3 odpowiedzi na “Test: Energizer MAXI – ładowarki NiMH na cztery akumulatorki”

 1. mdk pisze:

  czy one sa naladowane za pierwszym razem czy tzreba je doladowac?

 2. agnes pisze:

  czy można ładować 1 lub 3 akumulatorki?

 3. agnes pisze:

  jak naładować pięć akumulatorków?