Test: Energizer Universal. Pojemna i wygodna ładowarka

Komentarze: 3 komentarze »

Energizer Universal jest największą i najbardziej pojemną ładowarką tej firmy. To sprzęt dla najbardziej wymagających osób, które od produktu oczekują ogromnej ilości funkcji i kompatybilności przynajmniej z kilkoma rodzajami baterii.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Energizer Universal

Energizer Universal

od: 97 zł »


Budowa i jakość wykonania

Energizer Universal nie należy do najmniejszych na świecie ładowarek; mimo tego, producentowi udało się skonstruować ją w sposób ergonomiczny. Opływowy kształt urządzenia sprawia, że bez większego trudu zapakujemy je do torby wakacyjnej czy tej, którą zabieramy ze sobą w podróż służbową. Nie jest to natomiast produkt mieszczący się w standardowej, niewielkiej, damskiej torebce.

Energizer wykorzystał wysokiej jakości plastik w kolorze czarnym i srebrnym, co umożliwiło stworzenie ładowarki o stonowanej tonacji. Skromny wygląd Energizer Universal nadrabia jednak pojemnością, o której szerzej napiszemy niżej. Ciekawą sprawą jest przycisk zwalniający blokadę klapy – dopiero wtedy możemy do ładowarki zapakować akumulatorki.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Energizer Universal jest wykonana z dużą starannością. Za ok. 70 złotych otrzymasz sprzęt dobrej jakości, wydajny i optymalnie zbudowany, a niczego więcej od takiego urządzenia nie należy oczekiwać.

W górnej części ładowarki widać prosty panel LCD, który wskaże stopień naładowania akumulatorków. W zatokach na baterie zmieścisz z kolei ogniwa AA, AAA, C, D i 9V – gama jest, jak widać, niezwykle szeroka.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Energizer Universal nie została wyposażony w zasilacz zintegrowany – zamiast tego, otrzymujemy zasilacz zewnętrzny z długim kablem, co pozwoli umiejscowić ładowarkę na półce czy stoliku nocnym. Dodatkowo, gubiąc rzeczony zasilacz, nie zgubisz ładowarki – ten pierwszy dokupisz z kolei bez większych problemów. Minusem tego rozwiązania jest konieczność pamiętania o spakowaniu dwóch elementów zamiast jednego.

Funkcjonalność

Universal to największa ładowarka Energizera, wyposażona w głęboką komorę, do której włożysz wszystko – od formatu AA, przez AAA, C, D, kończąc na urokliwych, 9-woltowych akumulatorach, których zastosowanie konsumenckie pamiętać będą pewnie tylko starsi energomaniacy.

Podobnie jak w MAXI, tak i tutaj musisz odpowiednio rozlokować akumulatorki. Producent dopuszcza ułożenie ich parami, jeśli mamy do czynienia z dwoma różnymi rodzajami ogniw. W praktyce przekłada się to m.in. na dwa akumulatorki typu C i dwa AA, rozlokowane parami jedna obok drugiej. Nie możesz więc ładować pojedynczych akumulatorów różnego typu.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Ile potrzeba czasu na ładowanie akumulatorków AA?

 • 2 godziny dla akumulatorków AA o pojemności 1300 mAh,
 • 3 godziny dla akumulatorków AA o pojemności 1700 mAh,
 • 4 godziny dla akumulatorków AA o pojemności 2000 mAh, 2200 mAh, 2300 mAh i 2450 mAh,
 • 5 godzin dla akumulatorków AA o pojemności 2650 mAh.

Ile potrzeba na pełne naładowanie mniejszych akumulatorków – AAA?

 • 2 godziny dla akumulatorków AAA o pojemności 700 mAh,
 • 3 godziny dla akumulatorków AAA o pojemności 850 mAh, 900 mAh i 1000 mAh.

Ile potrzeba czasu na naładowanie akumulatorków C?

 • 4 godziny dla akumulatorka C o pojemności 2500 mAh.

Ile potrzeba czasu na naładowanie akumulatorków D?

 • 4 godziny dla akumulatorka D o pojemności 2500 mAh.

Ile potrzeba czasu na naładowanie akumulatorków 9V?

 • 11 godzin dla akumulatorka 9V o pojemności 175 mAh.

Po podłączeniu zasilacza do gniazda ładowarki i gniazdka sieciowego, rozświetli się panel sygnalizacyjny, pokazujący poziom naładowania akumulatorków. Jeśli akumulatorek jest wadliwy – zamiga symbol pustej baterii.

Czy warto kupić Energizer Universal?

Energizer Universal jest dużą ładowarką, ale jej szerokie zastosowanie rekompensuje rozmiary w stu procentach – trudno bowiem kupić urządzenie, które jednocześnie potrafi ładować akumulatorki tak wielu rodzajów – dostarczysz energię do ogniw AA, AAA, C, D, a nawet 9V. Jeśli więc często korzystasz z różnego typu akumulatorków, lepszego rozwiązania nie znajdziesz.

Energizer Universal / fot. techManiaK.pl

Ceny Energizer Universal

Energizer Universal

Energizer Universal

od: 97 zł »

Kategorie: Ładowarki
Tagi: , , , , , , , , , ,


3 odpowiedzi na “Test: Energizer Universal. Pojemna i wygodna ładowarka”

 1. Darson pisze:

  Akumulatorki 9V maja rozna pojemnosc. Nie ma kontroli ich rozladowania oraz wyswietlacza do ich ladowania. Lipa co do 9V

 2. Ja pisze:

  Akumulatory 9v mają zastosowanie np. w miernikach elektrycznych i urządzeniach alarmowych.
  No tak ale z miernika ani czujki nie da się nic wrzucić na fejsa….

 3. Kaiti pisze:

  Nic tutaj ani w specyfikacji nie pisze o tym, czy ładowanie kontroluje mikroprocesor. Czy pod koniec ładowania ładuje mniejszym prądem, czy jeśli bateria jest naładowana, wyłapuje to i samoczynnie wyłącza ładowanie? Kiepski poradnik