5 znanych filmów, z czystą energią w tle

Komentarze: Możliwość komentowania 5 znanych filmów, z czystą energią w tle została wyłączona

Energia fascynowała ludzi od zawsze. Nie ma się zatem co dziwić, że zmaterializowana, czysta moc pojawia się także w filmach. W jaki sposób? Zobaczcie!

1. Watchmen, czyli Strażnicy

YouTube Preview Image

Pierwsza z naszych propozycji to obraz, w którym istotną rolę odgrywa Jon Osterman, znany również jako Dr. Manhattan. Najpotężniejszy ze wszystkich Strażników, posiada kontrolę nad najdrobniejszymi cząstkami świata, będąc zarazem ucieleśnieniem czystej energii. Świadomej energii dodajmy. To wyjątkowe niebezpieczne połączenie – na szczęście dla reszty bohaterów filmu, Osterman gra po dobrej stronie mocy.

2. The Prestige, czyli Prestiż

Pisząc o czystej energii nie sposób pominąć filmu The Prestige, traktującego o rywalizacji pomiędzy dwoma iluzjonistami, w których wcielają się Christian Bale oraz Hugh Jackman. Z początku są przyjaciółmi, lecz szybko sława staje się kością niezgody.

YouTube Preview Image

Dlaczego film o magikach znalazł się w naszym zestawieniu? Wszystko za sprawą obszernego wątku, w którym Robert Angier (Jackman), szukając pomysłu na nową sztuczkę, odwiedza pewnego naukowca zajmującego się zgłębianiem tematyki elektryczności. Nie zdradzimy Wam dalszych zawiłości fabuły, ale dodamy, że w filmie energia gra jedną z głównych ról.

3. Iron Man i Iron Man 2

Z pewnością dobrze kojarzycie jednego z najcharyzmatyczniejszych bohaterów z uniwersum Marvela. Tony Stark. Bogacz, playboy i geniusz w jednej osobie. Zmuszony do ratowania własnego życia, tworzy miniaturowy łuk energetyczny – gadżet, który pozwala mu nadal funkcjonować, a do tego zasila specjalną zbroję.

YouTube Preview Image

A jak nie wystarczy Wam wszechobecna energia w części pierwszej, zawsze możecie sięgnąć po sequel – zdradzimy tylko, że w drugiej odsłonie przygód człowieka z żelaza, na ekranie pojawi się między innymi potężny czarny charakter walczący energetycznymi biczami

4. Cowboys & Aliens, czyli Kowboje i Obcy

Przedziwny film z zaskakująco dobrą obsadą. Choć scenariusz nie każdemu przypadnie do gustu, to obrazowi nie można jednak odmówić specyficznego uroku (i nie chodzi tu tylko o zjawiskową Olivię Wilde). Fabuła nie jest skomplikowana. Główny bohater budzi się na środku pustyni z amnezją. Gdy dociera do najbliższego miasteczka okazuje się, że jest poszukiwany listem gończym. Na to wszystko przylatują kosmici…

YouTube Preview Image

A gdzie tytułowa energia? Pomijając oczywiście obecność latających statków, dziwnych Obcych oraz szeroko zakrojonej akcji kradzieży złota z Ziemi, główny bohater posiada ciekawy zegarek strzelający energetycznymi pociskami. Gadżetu przy tym nie może zdjąć przez większą część filmu, ale w sumie kto by go chciał zdejmować…

5. Green Lantern

Był przedstawiciel uniwersum Marvela, nie mogło zabraknąć więc kogoś z DC. Zielona Latarnia to jeden z tych bohaterów, których moc jest mierzona granicami ludzkiej wyobraźni. Dosłownie. Nasz bohater nosi bowiem pierścień, który pozwala mu manifestować myśli.

YouTube Preview Image

Lekko roztargniony (i przez to zabawny) Hal Jordan – w tej roli Ryan Reynolds – spotyka na swojej drodze umierającego Obcego, należącego do organizacji zajmującej się ratowaniem wszechświata. W efekcie, w ręce bohatera ręce trafia pierścień – narzędzie, z pomocą którego Jordan stanie się Zieloną Latarnią.

Kategorie: Ciekawostki
Tagi: , ,


Możliwość komentowania została wyłączona.