5 najbardziej energetycznych polskich zespołów muzycznych

Komentarze: Możliwość komentowania 5 najbardziej energetycznych polskich zespołów muzycznych została wyłączona

Nie możecie się obudzić? Kawa nie pomaga? Sięgnijcie po twórczość jednej z polecanych przez nas polskich kapel – zastrzyk pozytywnej energii gwarantowany!

1. Pogodno

Miewają oderwane od rzeczywistości teksty i dziwaczne aranżacje. Często słowa utworów pozbawione są – najprościej mówiąc – sensu, ale większość kompozycji powstałej w 1996 roku grupy dodaje niesamowitej dawki energii.

YouTube Preview Image

Nazwa zespołu pochodzi od dzielnicy Szczecina, rodzimego miasta części muzyków. Debiutowali krążkiem Pogodno, złożoną i zróżnicowaną pozycją, która została wydana przez wytwórnię samego Tymona Tymańskiego. Najczęściej płyta określana jest mianem eklektycznej, bo obok kawałków punkowych można tam znaleźć kompozycje elektroniczne.

2. L.U.C

Najbardziej alternatywny raper świata. Na koncertach robi, co mu się żywnie podoba; po rozstawieniu konsoli i zagraniu kilku piosenek jest w stanie zejść ze sceny, schować się za kurtyną i wrócić po pięciu minutach jako gigantyczna żaba. Albo ryba. Albo jeszcze coś innego.

YouTube Preview Image

Niektórzy uważają go za przeintelektulizowanego, niektórzy wręcz przeciwnie. Tak czy inaczej jest to jeden z bardziej płodnych twórców na polskim rynku. Współzałożyciel Kanału Audytywnego, teraz z powodzeniem rozwija karierę solową. Przez muzykę promuje m.in. Wrocław, w którym przeprowadza też różne akcje angażujące lokalną społeczność.

3. Monika Brodka

Od czasów jej pierwszej płyty dużo się zmieniło. Na lepsze. Obecnie Brodka jest jedną z najbardziej modnych i „świeżych” postaci polskiej sceny alternatywnej.

YouTube Preview Image

Bawi się folkiem, bawi się elektroniką. Robi z tego kapitalną, energetyzującą, czasami wręcz wybuchową mieszankę. Nowy krążek nagrywała w słynnych studiach Red Bull w Los Angeles. Co jeszcze? Jako jedna z niewielu polskich artystek nie ma najmniejszych problemów z językiem angielskim.

4. Paula i Karol

Nazwę może mają trochę niefortunną, bo kojarzoną często z nurtem Disco Polo. Nie patrzcie jednak na pozory, bo jeśli będziecie kierować się tylko nimi, to zamkniecie sobie drogę do poznania jednego z najciekawszych zespołów ostatnich lat.

YouTube Preview Image

Paula Bialska i Karol Strzemieczny to jedna z większych niespodzianek 2009 roku. Mają już na koncie setki koncertów w Polsce, Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Wszędzie odbierają ich tak samo pozytywnie, jako grupę niezwykle świeżą i prezentującą muzykę wyjątkowo pozytywną.

5. Bruno Schulz

Polski zespół rockowy nazwany na cześć jednego z największych twórców rodzimej literatury (a przy tym też świetnego rysownika). Prawie dziesięcioletnia historia chłopaków z Schulza pokazuje, że można nie należeć do głównego nurtu, a i tak rozwijać się w niesamowicie szybkim tempie.

YouTube Preview Image

Debiutowali płytą Ekspresje, Depresje, Euforie, którą magazyn Teraz Rock uznał za jedną z trzech najlepszych płyt w roku. Machina również doceniła starania chłopaków z Kielc. Rok później wypuścili na rynek kolejny krążek. W 2010 roku trzeci longplay – Nowy Lepszy Człowiek – określany jest przez większość fanów jako najlepsza pozycja w dorobku grupy.

Kategorie: Ciekawostki


Możliwość komentowania została wyłączona.