10 miejsc, gdzie podładujesz akumulatory po ciężkiej pracy

Komentarze: 1 komentarz »

Jesteście wykończeni stresującym miesiącem w pracy? Zaczyna Wam brakować energii, żeby mierzyć się z każdym kolejnym dniem? Znak to najwyższy, że czas zaplanować porządny urlop. Tylko gdzie pojechać, żeby zregenerować siły? Mamy dla Was 10 naprawdę niezłych propozycji.

1. Bieszczady, Polska

Jak zaczynać wycieczki, to na pewno od Polski. Bieszczady to jedne z najbardziej malowniczych gór w naszym kraju. Potrafią zadziwić pięknymi widokami o każdej porze roku. Osobom rozpoczynającym dopiero przygodę z turystyką górską polecamy wybrać się na górę Smerek. Warto przy tym wspomnieć, że Bieszczady nie są tak zatłoczone w okresie turystycznym, jak na przykład Tatry.

2. Las Vegas, Nevada, USA

Wycieczka nie zawsze musi oznaczać wyprawę na dzikie łono natury. Wręcz przeciwnie. Tylko lot samolotem dzieli Was od stolicy hazardu. Rozświetlone miasto kusi kasynami, gwarantowanymi wygranymi i szybkimi małżeństwami udzielanymi przez sobowtóry Elvisa. Oczywiście nie musicie się od razu bawić tak, jak bohaterowie filmu Kac Vegas…

YouTube Preview Image

3. Dublin, Irlandia

Nie tak dawno Zielona Wyspa była dla Polaków popularnym kierunkiem emigracji – wielu powracających rodaków zapewne zgodzi się z tezą, że jest to jedno z najładniejszych miejsc na świecie. Zwiedzanie warto zacząć od Dublina, ale niech to nie będzie jedyny przystanek w Waszej podróży. Najciekawsze wspomnienia i zdjęcia wyniesiecie z wędrówek po zachodniej, nie tak bardzo zindustrializowanej, części Irlandii.

4. Wielki Kajman, Karaiby

Zawsze może Was najść ochota na wylegiwanie się na słońcu, na leżaku, z drinkiem i parasolką – tak nad sobą, jak i w drinku. Istnieje wiele miejsc, które Wam to zapewnią, a jednym z nich jest Wielki Kajman – wyspa położona na Morzu Karaibskim. Uważajcie tylko na pogodę – w tamtym regionie szaleją huragany. Lepiej nie planować urlopu od późnej wiosny do jesieni.

5. Rzym, Włochy

Miasto nasycone historią. Niegdyś stolica cesarstwa, dzisiaj świetny punkt wypadowy. To światowy ośrodek turystyczny przepełniony zabytkami starożytności i średniowiecza. Zwiedzicie tu kościoły, bazyliki, słynne Koloseum na którego piaskach walczyli gladiatorzy oraz wiele innych budowli. Miłośnicy historii znajdą tu bogate muzea. Nie sposób też pominąć Watykanu – bez względu na to czy jesteśmy religijni, czy nie, to miejsce warto odwiedzić.

Koloseum / fot. z wikipedia.pl

6. Paryż, Francja

Z francuskiego: Paris. Miejsce w którym wybudowano wieżę Eiffla, ale słynące nie tylko z tego. To również stolica pysznych bagietek. Koneserzy dobrego jedzenia spróbują tutejszego sera oraz oczywiście wina. Jeśli jesteście żądni widoków odwiedźcie katedrę Notre-Dame oraz kaplicę Sainte-Chapelle. Szukając innych wrażeń z pewnością traficie do Moulin Rouge.

7. Hel, Polska

Ładnej plaży nie trzeba szukać na Morzu Karaibskim. W Polsce również są miejsca, gdzie można odpocząć od stresów życia codziennego, opalając się w pełnym słońcu. Piękne dziewczyny, dobre knajpy i przede wszystkim spokój, o który współcześnie raczej ciężko. Jeśli jednak wolicie się bawić głośno – znajdą się i odpowiednie kluby. Jeśli jeszcze nie byliście na Helu, warto się tu wybrać.

Cypel helski / fot. z wikipedia.pl

8. Honolulu, Hawaje

Marzycie o egzotycznym miejscu? Honolulu wydaje się być dobrym kierunkiem. Za dnia możecie odpocząć na złocistych plażach. Wieczorem – pójść na imprezę, wypić kokosowego drinka i zerknąć na pokazy ognia. Uwaga: istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jakaś piękna, opalona dziewczyna zarzuci Wam na głowę kwiecisty naszyjnik.

9. Kioto, Japonia

Skoro już jesteśmy przy egzotycznych miejscach, nie sposób zapomnieć o Japonii. Na najbardziej zindustrializowanej wyspie świata wciąż znajdują się oazy spokoju – na przykład Kioto. Dawna stolica Japonii i siedziba cesarza wciąż budzi podziw. Nie zabraknie Wam też miejsc do zwiedzania – w mieście znajduje się 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shinto, pałace, ogrody, a wszystko to w oryginalnej architekturze Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jesień w Kioto / fot. z wikipedia.pl

10. Machu Picchu, Peru

Jeden z najsłynniejszych punktów wycieczkowych na świecie, a zarazem najlepiej zachowane miasto Inków. By do niego dotrzeć, przyjdzie Wam się wspiąć na wysokość 2200 metrów n.p.m. Warto jednak zdecydować się na ten wysiłek. Miasto zostało wybudowane według określonego planu. Zamieszkiwali je kapłani, przedstawiciele inkaskiej arystokracji, żołnierze oraz opiekunowie tutejszych świątyń. Największe wrażenie jednak robią terasy uprawne ulokowane na stromych zboczach.

I jak podoba się Wam nasze zestawienie? A może macie inne propozycje?

Kategorie: Ciekawostki


Jedna odpowiedź do “10 miejsc, gdzie podładujesz akumulatory po ciężkiej pracy”

  1. JOZEF pisze:

    DZIĘKUJMY ZA WSZYSTKO CO MAMY I TYM CIESZMY SIĘ