10 filmów przepełnionych energią

Komentarze: 2 komentarze »

Szukacie filmu, który aż kipi energią? Sięgnijcie po coś z naszego zestawienia. Nie zabraknie obrazów związanych z pościgami samochodowymi, efektownymi strzelaninami, a także z bohaterami, którzy robią wszystko, by… po prostu przeżyć kolejny dzień.

Tożsamość Bourne’a (The Bourne Identity)

YouTube Preview Image

Tożsamość Bourne’a (The Bourne Identity) to pierwsza część serii, w której poznajemy Jasona Bourne’a (Matt Damon). Znaleziony na morzu, ledwo żywy, postrzelony mężczyzna nie pamięta niczego, co się wydarzyło. Jednak, kiedy pamięć wraca okazuje się, że nie tylko zna sztuki walki, wie jak uciec obławie policyjnej, ale także wykazuje nadzwyczajną pomysłowość w wielu sytuacjach. Ścigany przez światowe agencje wywiadowcze, dąży do tego, by dowiedzieć się kim jest naprawdę.

Niezniszczalni 2 (The Expendables 2)

YouTube Preview Image

Niezniszczalni 2 (The Expendables 2) to kolejna odsłona kinowego hitu sprzed kilku lat, w którym zagrały największe gwiazdy filmów akcji. W energetycznej dawce walki o życie, niekończących się strzelanin oraz wielu eksplozji, najlepsi na świecie najemnicy (Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Jason Statham) udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Transporter

YouTube Preview Image

Transporter to jeden z najszybszych obrazów, gdzie główną postacią jest osoba, która przewiezie każdy niebezpieczny ładunek na czas, oczywiście za odpowiednią cenę. Ogromny zastrzyk energii mamy już w pierwszych minutach, kiedy bandyci napadający na bank, uciekają policyjnemu pościgowi. Potem jest jeszcze lepiej, a my poza efektowną jazdą Franka Martina (Jason Statham) możemy zobaczyć, jak były komandos radzi sobie w walce wręcz.

Adrenalina (Crank)

YouTube Preview Image

Adrenalina (Crank) to kolejna produkcja, w której główną rolę zagrał najbardziej znany twardziel hollywoodzkiego ekranu – Jason Statham. Tym razem mamy do czynienia z bohaterem (Chev Chelios), który by przeżyć, musi co jakiś czas czerpać energię elektryczną. Odpowiednia ilość wytworzonej adrenaliny działa na zasadzie antidotum, jednak wcale nie jest łatwo uganiać się za bandytami i jednocześnie dbać o to, by pod ręką znalazło się coś, co w nagłym przypadku pomoże nam przedłużyć żywot.

Adrenalina: Pod napięciem (Crank 2: High Voltage)

YouTube Preview Image

Film Adrenalina okazał się tak dobry, że zdecydowano się nakręcić kolejną część przygód Chevy Cheliosa – Adrenalina: Pod napięciem. Kipiące od adrenaliny kino akcji jest o wiele lepsze od poprzedniej odsłony, bowiem tym razem większym zmartwieniem bohatera jest zastąpienie jego serca elektronicznym akumulatorem. Do przeżycia kolejnego dnia potrzebna mu będzie naprawdę ogromna dawka energii.

Bad Boys 2

YouTube Preview Image

Bad Boys 2 to komedia sensacyjna, której szybkie tempo zaskakuje od samego początku filmu. Policjanci z Miami: Marcus Burnett (Martin Lawrence) i Mike Lowrey (Will Smith) prowadzą śledztwo w sprawie narkotykowego króla Marcusa. Jednak żaden z nich nie przypuszczał, że będzie musiał sięgać po broń tak często, by dopaść bandytę. Film to jedno wielkie widowisko akcji zwieńczone niesamowitym pościgiem samochodowym poprzez mieszkalne domy.

Szybko i wściekle (Fast & Furious)

YouTube Preview Image

Szybko i wściekle (Fast & Furious) to kolejna część przygód niesamowitego kierowcy Briana O’Connera (Paul Walker) oraz gangstera, któremu kiedyś pozwolił odejść wolno – Dominica Toretto (Vin Diesel). Tym razem będą musieli dokonać zuchwałego napadu. A do tego po piętach depcze im zdeterminowany szeryf, którego jedynym celem jest schwytanie przestępców.

Transformers 3 (Transformers 3: Dark of the Moon)

YouTube Preview Image

Trzecia część Transformers (odwiecznej batalii pomiędzy dobrymi i złymi robotami z innej galaktyki) wypełniona jest niesamowitymi efektami specjalnymi, fabuła wciąga, a akcja nie ustaje nawet na chwilę. W końcu ważą się losy całego Wszechświata, więc Sam Witwicky (Shia LaBeouf) będzie naprawdę zapracowany.

Terminator 2: Dzień Sądu (Terminator 2: Judgment Day)

YouTube Preview Image

Terminator 2 to kultowa pozycja dla wszystkich maniaków kina science fiction. W swojej życiowej roli Arnold Schwarzenegger (T-800) musi ocalić Johna Connora, a wiadomo, że mordercza maszyna z przyszłości nie spocznie, dopóki go nie dopadnie. Dlatego głównym elementem jest efektowna ucieczka i próba ocalenia przyszłego dowódcy ruchu oporu, który doprowadzi do zagłady zabójcze roboty.

Wyścig śmierci (Death Race)

YouTube Preview Image

Wyścig śmierci (Death Race) to ostatnia propozycja, w której zagrał Jason Statham. Jansen Ames zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo swojej żony i trafia do więzienia, skąd nadawane jest na żywo najbardziej brutalne widowisko na świecie – wyścigi samochodowe, w których zwycięzca może być tylko jeden. Dodatkowo Ames odkrywa, że zabójca, który go wrobił to jeden z uczestników śmiertelnie niebezpiecznego reality show, dlatego nie cofnie się przed niczym, by go dopaść.

Kategorie: Ciekawostki
Tagi:


2 odpowiedzi na “10 filmów przepełnionych energią”

  1. Michał pisze:

    Zgadzam się. Statham to świetny aktor kina akcji. Polubiłem go w pierwszej części „Transporter”… kolejne niestety były już bardzo słabe. BTW. Polecam obejrzeć któryś z tych filmów na telewizorze z technologią ambilight… niesamowite efekty szczególnie jak zaprzęgniemy do tego 3D!!! :)))

  2. Matylda pisze:

    Jason Statham to super aktor ale te „Adrenaliny” zupełnie do mnie nie przemawiają. Co innego Bourne – w którymś z odcinków jest akcja jak w „Raporcie mniejszości”, z ukrywaniem się przed ścigającymi – coś wspaniałego