Paliwo elity czyli skąd biorą energię gwiazdy?

Komentarze: Możliwość komentowania Paliwo elity czyli skąd biorą energię gwiazdy? została wyłączona

Wbrew pozorom życie celebrytów do najłatwiejszych nie należy. Zastanawialiście się kiedyś, skąd sławni, piękni i bogaci biorą energię i siłę, by mierzyć się z kolejnymi życiowymi wyzwaniami? Sposobów jest bardzo dużo – najważniejszy z nich to prawidłowe odżywianie. Przekonajcie się sami.

Kluczem jest odpowiedni dobór

Jednym z podstawowych elementów diety jest dobór odpowiednich składników. Sekretem świetnej formy Borysa Szyca jest połączenie mięsa i nabiału, uzupełnianego przez duże ilości niegazowanej wody mineralnej. Ta kombinacja pomogła aktorowi przygotować się do roli w słynnym filmie Bitwa Warszawska 1920.

Woda zamiast posiłku?

fot. jurewicz, Fotolia

O tym, jak ważna jest dla ludzkiego organizmu woda, wie każdy. A co powiecie na to, by zastępowała ona jeden z trzech głównych posiłków w ciągu dnia? Beata Kozidrak – od lat nierozłącznie kojarzona z zespołem Bajm – ma swoje metody na to, by każdego dnia tryskać energią. Jedynym elementem jej kolacji jest… woda. Do tego artystka spożywa ryby, warzywa, dużo owoców oraz ryż. Całkowicie wyeliminowała natomiast słodycze.

Zielona herbata zamiast kawy

Zdrowa może być również herbata, która posiada energetyczne właściwości. Przekonana jest o tym między innymi Kasia Cichopek, której dietę ustalają specjalnie w tym celu zatrudnieni dietetycy. Polska celebrytka do dyspozycji każdego dnia ma 5 posiłków, uzupełnianych przez owoce i warzywa. Gwiazda serialu „M jak miłość” nie je białego pieczywa, a zamiast kawy pije zieloną herbatę i duże ilości wody.

Zdrowe pomidory

Podobno sekret pozytywnej energii tkwi w odpowiednim doborze warzyw – według Gwyneth Paltrow najzdrowsze są pomidory z ekologicznych gospodarstw rolnych, pozbawione sztucznych składników. Świetnym uzupełnieniem diety może być również tran, który nie tylko jest źródłem potrzebnych witamin, ale do tego wzmacnia układ odpornościowy organizmu.

Pomidory / fot. techmaniak.pl

Warzywa są zdrowe, ale…

Nieco inne podejście do tematu zdrowego odżywania ma Kim Kardashian, czyli jedna z najseksowniejszych celebrytek na świecie. Choć amerykańska modelka także deklaruje, że warzywa są sekretem jej witalności, to dzień zaczyna od jajecznicy z bekonem. W porze lunchu sięga po warzywa – najczęściej sałatę. Na koniec dnia wybiera rybę albo makaron. Podobnie jak Beata Kozidrak, nie gustuje w słodyczach.

Podsumowanie

Wiele gwiazd przyznaje, że podczas wyczerpujących dni na planach filmowych lub na scenie, miało pokusę sięgnięcia po niezdrową żywność (popularny fast food). Na dłuższą metę jednak tylko zdrowy tryb życia i rozsądna dieta mogą być sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki i generowanie olbrzymich pokładów pozytywnej energii, tak potrzebnej każdego dnia.

Kategorie: Ciekawostki
Tagi: , , , ,


Możliwość komentowania została wyłączona.