Pozytywne myślenie – pozytywna energia

Komentarze: 1 komentarz »

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, by odmienić swoje życie, zapewne zdążyłeś już sięgnąć po niejedną książkę pokroju „New Age”, czy „Klucz do sukcesu”. Dzisiaj zerknij na nasz specjalny poradnik, w którym znajdziesz 4 najlepsze sposoby na to, jak zmienić stary sposób myślenia i zyskać energię do działania.

fot. Ximagination, BigStock Photo

Jedną z najprostszych metod autosugestii są afirmacje. To nic innego, jak powtarzanie sobie w myślach tego, co chcesz w sobie zmienić lub osiągnąć. Przykład:

Odnoszę coraz większe sukcesy w pracy.

Najbardziej efektywną metodą jest robienie tego przez kilkadziesiąt sekund, co najmniej trzy razy dziennie. Zaraz po przebudzeniu, w trakcie dnia i przed pójściem spać. Oczywiście możesz robić to częściej.

Druga metoda, to napisanie na kartach najważniejszych myśli, które chcesz urzeczywistnić. Te powinieneś powiesić w takich miejscach w domu, w których zwykle przebywasz. Jeśli najwięcej czasu spędzasz w kuchni, warto, by takie karteczki znalazły się właśnie tam, w zasięgu wzroku. Jeżeli na przykład chcesz być bardziej zrelaksowany po męczącym dniu w pracy, na drzwiach od lodówki przyklej kartkę z napisem:

W każdej chwili jestem wypoczęty i pełen energii.

Poprzez samo czytanie utrwalisz w sobie odpowiednie przekonania.

Jeżeli masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać, warto zastanowić się nad tym, jak udało Ci się pokonać daną przeszkodę w przeszłości. Wybranie podobnej metody może przynieść sukces. Jeszcze lepszą drogą do tego, by być optymistą, jest odtwarzanie w umyśle chwil, w których byłeś naprawdę szczęśliwy, kiedy dokonałeś czegoś, co jeszcze do niedawna było niemożliwe.

Przykład? Poświęć kilka minut dziennie na przypomnienie sobie zdarzenia, które było dla Ciebie bardzo ważne. Dla jednych może to być nauka trudnej piosenki na gitarze, czy zdanie egzaminu na prawo jazdy, dla innych sukces w pracy. Zastanów się, jakie emocje towarzyszyły temu doświadczeniu (szczęście, radość, samozadowolenie, poczucie spełnienia). Postaraj się przypomnieć szczegóły dotyczące tego pamiętnego dnia (obrazy, dźwięki), by Twoje wyobrażenie było jak najbardziej żywe. Powtarzając to ćwiczenie regularnie będziesz w stanie myśleć o sobie coraz lepiej, a kolejne przeszkody szybko zamienią się w wyzwania, które z łatwością pokonasz.

fot. Iakov Kalinin, Fotolia

Bardzo ważnym czynnikiem jest uświadomienie sobie, że każdy jest nękany przez negatywne myśli. Zapewne nieraz myślałeś: „nie uda mi się ukończyć projektu na czas” albo: „nie znajdę lepszej pracy”. Najlepszym sposobem jest działanie od razu, by zamienić złe myśli na dobre.

Kiedy podczas poszukiwania pracy łapiesz się na tym, że w pewnym momencie myślisz „nie mam szans, inni mają większe doświadczenie” od razu zmień negatywne nastawienie – „jestem dobry w tym co robię, to idealna propozycja pracy dla mnie, dostanę tę pracę”. Myśląc w ten sposób, zwiększasz szansę na powodzenie. W każdej innej sytuacji, kiedy myślisz „nie mogę tego zrobić, to niemożliwe/niewykonalne”, natychmiast pomyśl odwrotnie: „potrafię to zrobić, dam sobie z tym radę”.

Przedstawione sposoby to jedne z najprostszych i najczęściej stosowanych. Pozytywne myślenie pomaga w wielu sytuacjach. Wszystko jest możliwe, trzeba tylko bardzo mocno tego pragnąć. Na koniec jeszcze jedna, dodatkowa rada: pamiętaj o tym, by codziennie się śmiać. Śmiech to zdrowie oraz potężne narzędzie w walce z negatywnym myśleniem.

Kategorie: Ciekawostki


Jedna odpowiedź do “Pozytywne myślenie – pozytywna energia”

  1. JOZEF pisze:

    jESTEM ZDROWY, MOGĘ PRACOWAC NIEKTÓRZY NIE MAJĄ TEJ SZANSY,MAM CEL POMOC WYCHOWAC CORKĘ