7 najbardziej energetycznych gier na tablety i smartfony

Komentarze: 4 komentarze »

Zapewne nigdy nie zastanawialiście się nad mobilnymi grami na smartfony i tablety, które można określić mianem „energetycznych”. Postanowiliśmy poszperać tu i ówdzie, aby znaleźć i przedstawić Wam siedem, naszym zdaniem najlepszych produktów, które energetyzują już przy pierwszym kontakcie. Trzymajcie się mocno, ponieważ będzie gorąco!

Jetpack Joyride

Jetpack Joyride /fot. producent

Czy może być coś lepszego od uciekania z laboratorium pełnego wykształconych doktorków przy pomocy latającego plecaka odrzutowego? Owszem, może być. Znacznie lepsza jest próba wydostania się z budynku, w którym są setki energetycznych barier – dotknijcie je, a Wasz protagonista spali się i zwęgli. Tu nie ma litości. Albo Wy, albo pułapki emanujące energią. Musicie być niezwykle czujni, mając oczy szeroko otwarte. Zabawa przednia, ale taka właśnie miała być.

geoDefense

geoDefense /fot. producent

W naszej opinii najlepsza gra na system mobilny Windows Phone. geoDefense jest tytułem, który wyzwoli w Was ogromne ilości pozytywnej energii. Podczas pokonywania przygotowanych przez twórców lokacji dosłownie zachłyśniecie się klimatem i docenicie kunszt grafików z Critical Thought Games. W geoDefense nie ma miejsca na sentymenty – musicie dzielnie walczyć i bronić za wszelką cenę wyznaczonego miejsca, do którego nie mogą przedostać się oponenci. Po zniszczeniu adwersarza wybucha on, wyrzucając z siebie kolorową energię, którą mogą wchłonąć Wasze bomby, zwiększając w sten sposób swoją siłę rażenia. Musicie zagrać w tą energetyczną grę. Koniecznie.

Walking Dead: The Game

Walking Dead: The Game /fot. producent

Walking Dead: The Game w wersji na urządzenia z systemem operacyjnym iOS to gra wyjątkowa. Jedyna w swoim rodzaju. Tak naprawdę macie do czynienia z interaktywnym filmem, w którym zamiast strzelać i szatkować wolno poruszające się zombie, zajmiecie się prowadzeniem interesujących dialogów z postaciami niezależnymi oraz spróbujecie przeżyć w świecie na skraju apokalipsy. Emocji, jakich wywołuje ta gra nie potrafimy nawet opisać słowami. To trzeba przeżyć na własnej skórze.

Angry Birds: Star Wars

Angry Birds: Star Wars /fot. appManiaK.pl

Chyba nie musimy Wam pisać, że najnowsza odsłona dzieła od studia Rovio osadzona została w świecie wykreowanym lata temu przez Georga Lucasa. Złe Ptaszki stały się dzięki temu dużo bardziej efektowne niż wszystkie starsze edycje – teraz jest lepiej, fajniej i gra się przyjemniej. Angry Birds: Star Wars energetyzuje za sprawą arsenału ptaszków, które otrzymały wiele nowych umiejętności. Moc jest z nimi, niech będzie i z Wami!

Snake ‘97

Snake '97 /fot. producent

Nie oszaleliśmy. Jedną z bardziej energetyzujących gier, które kiedykolwiek ujrzały światło dzienne jest kultowy już Snake, wydany pierwotnie na telefon Nokia 3310 przeszło piętnaście lat temu. W chwili obecnej dostępny jest również na smartfony z zaimplementowanym systemem operacyjnym Windows Phone, Androidem i iOS – polecamy wydać te kilka złotych, ponieważ gra jest świetnym powrotem do przeszłości. Podczas zabawy niejednokrotnie zdarzy się Wam wpaść we wściekłość z powodu zakończenia rozgrywki w nie najlepszym dla nas momencie. Z drugiej strony frajda z ustanowienia nowego rekordu punktowego jest nieporównywalna z niczym innym. Emocje gwarantowane.

Where’s my Water?

Where's my Water? /fot. producent

Gra studia Disney urzeka od pierwszego wejrzenia. Wszystko to za sprawą niezwykle cukierkowej oprawy wizualnej i samego sposobu prowadzenia rozgrywki. Otóż śliczny krokodyl, którego widzimy w każdej lokacji przygotowanej przez twórców, ma problem z wzięciem kąpieli. Awaria rurociągu uniemożliwia dopływ wody do wanny, dlatego Waszym zadaniem będzie zreperowanie szkody. Oczywiście nie mówimy o zabawie w hydraulika. Jeśli zagracie, sami zrozumiecie, że gra z pozoru dla małych pociech może sprawić frajdę nawet dorosłym. Szykujcie się na godziny główkowania.

Run Roo Run

Run Roo Run /fot. appManiaK.pl

Wspaniała gra platformowa dla całej rodziny. Siądźcie wspólnie przy tablecie internetowym, bawiąc się i trudząc w pokonywaniu setek poziomów, które przygotowali dla Was twórcy. Cel gry jest prosty – pokonać lokację skacząc kangurem tak, żeby nie dotknąć żadnej stojącej na drodze przeszkody. Zdziwicie się, że podczas zabawy w Run Roo Run dramatycznie zmniejszy się ilość włosów na waszej głowie. Omawiany tytuł jest jednocześnie niezwykle przyjemny, ale i w wielu miejscach wymagający. Refleks i trzeźwe myślenie mogą okazać się kluczem do sukcesu, czyli udanego ukończenia planszy. Gra energetyczna jak żadne inne!

Kategorie: Ciekawostki
Tagi: , , ,


4 odpowiedzi na “7 najbardziej energetycznych gier na tablety i smartfony”

 1. syrio_forel pisze:

  Aaaaale się rozczarowałem widząc, że Walking Dead jest tylko na iOS;( Orientuje się ktoś może, czy będzie wersja na Androida? Chyba że odkurzę swoją konsolę, bo na PS3 podobno wymiata.

 2. Blog emerytalny pisze:

  Snake był nawet na wcześniejszej wersji nokii, a mianowicie na Nokii 5110

 3. Oris pisze:

  W Angry Birds Star wars oczywiście grałem. Może i trochę oklepana, ale nadal ma w sobie energię 😀 Resztę gierek chętnie wypróbuję.

 4. seba pisze:

  Z tych gier do czynienia miałem tylko z angry birds ale w star wars krótko pogralem bo juz tytuł i gra sie troche oklepala. Nie mówię że jest zla tylko po jakims czasie sie nudzi. Na pierwszy raz z anry birds polecam.

  Fajna pomysł z tą prezentacja gier. Trzymajcie tak dalej. Prosilbym o np co tygodniowe prezentacje aplikacji na różne platformy. Dzięki temu można dowiedzieć się o fajnych aplikacjach. A być może to osoby komentujace proponowaly by jakieś aplikacje i tworzyły jakiś ranking programów i gier. Pomyslcie o tym 🙂