Sławne kobiety – wulkany energii

Komentarze: 1 komentarz »

Na miano wulkanu energii trzeba sobie zasłużyć – najczęściej określa się tak osoby odznaczające się żywiołowym temperamentem, siłą przebicia i wytrwałością. Takie, jak pięć wybranych przez nas sławnych kobiet, które emanują pozytywną energią.

Jennifer Lopez

Zestawienie zaczniemy od Jennifer Lopez, znanej także jako J.Lo. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała o tej latynoskiej gwieździe rodem z Nowego Jorku – kobiecie biznesu, aktorce, piosenkarce i tancerce w jednym.

YouTube Preview Image

Niedoszła żona Bena Afflecka przeżywała w swej karierze gorsze i lepsze momenty – niedawno powróciła w wielkim stylu na sam szczyt. Działalność Lopez, w tym kilkadziesiąt milionów sprzedanych płyt, przyniosła jej fortunę oraz niezwykle silną pozycję w show biznesie. W roku 2012 Forbes uznał J.Lo za najbardziej wpływową gwiazdę, a magazyn People przyznał jej (rok wcześniej) tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie.

YouTube Preview Image

Helena Vondráčková

Możemy wymienić przynajmniej kilka piosenkarek, które rozpoczęły swą karierę kilka dekad temu i nadal są w świetnej formie. Wystarczy wspomnieć takie persony, jak Ałła Pugaczowa, Madonna czy Maryla Rodowicz. Nasz największy podziw wzbudza jednak Helena Vondráčková. Choć nie powinno się mówić o wieku kobiet, w tym przypadku należy to zrobić, by podkreślić, jak pozytywna energia drzemie w czeskiej piosenkarce.

YouTube Preview Image

Ta niekwestionowana gwiazda światowego formatu urodziła się w roku 1947. Mimo to świetnie radzi sobie na scenie i czaruje kolejne pokolenia fanów. Niedawno wzięła nawet udział w polskiej i słowackiej edycji Tańca z gwiazdami i robiła prawdziwą furorę w popularnym show.

YouTube Preview Image

Wspominaliśmy o kilkudziesięciu milionach płyt J.Lo. Helena Vondráčková może się poszczycić dużo lepszym wynikiem – na świecie sprzedano ponad 200 mln płyt z jej piosenkami (w repertuarze artystki znajduje się grubo ponad 2000 utworów). Musielibyśmy poświęcić sporo czasu, by wymienić jej wszystkie osiągnięcia i zdobyte nagrody. Zamiast tego wolimy zaprezentować ją w akcji.

YouTube Preview Image

Lady Gaga

Zdecydowanie najbardziej kontrowersyjna postać w naszym zestawieniu. Stefani Joanne Angelina Germanotta, bo tak nazywa się nasza bohaterka, to przykład osoby, która wytrwale dąży do celu i jest gotowa na wszystko, byle tylko zaszokować publiczność.

YouTube Preview Image

Tworzone przez znanych projektantów stroje piosenkarki, fryzury, niecodzienne dodatki i biżuteria oraz makijaż dają razem piorunującą mieszankę – trzeba przyznać młodej Amerykance (urodziła się w roku 1986), że z przytupem weszła do światowego show biznesu.

YouTube Preview Image

Różnego typu happeningi sprawiają, że o artystce jest głośno, ale jednocześnie nie można jej odmówić talentu muzycznego. Tworzy atrakcyjne (z punktu widzenia dzisiejszego odbiorcy) piosenki i wykonuje je w bardzo profesjonalny sposób. Trudno w kilku zdaniach opisać tę kobietę, ale jedno jest pewne – należy ją odbierać w kategoriach intrygującego i niezwykle energetycznego zjawiska.

YouTube Preview Image

Martyna Wojciechowska

Pierwsza Polka w naszym zestawieniu. Redaktor naczelna polskiej edycji National Geographic to prawdziwa kobieta renesansu – podróżniczka, prezenterka telewizyjna, alpinistka (zdobyła Koronę Ziemi), kierowca rajdowy (brała udział w rajdzie Paryż-Dakar), pisarka, matka… Aż dziw, że znajduje czas na to wszystko. W takiej osobowości muszą spoczywać olbrzymie pokłady energii.

YouTube Preview Image

Wojciechowska przez ostatnie lata budowała na swoim nazwisku solidną markę, dzięki czemu zyskaliśmy bardzo ciekawą postać w polskich mediach. Nie znalazła się w naszym zestawieniu przypadkowo i mamy nadzieję, że szybko nie zniknie z polskiego show biznesu.

YouTube Preview Image

Maria Skłodowska-Curie

Naszym zdaniem jedna z najważniejszych kobiet w historii – nie tylko ze względu na wspaniałe dokonania na polu naukowym, ale także z uwagi na przełamywanie stereotypów i udowodnienie mężczyznom, że płeć piękna jest również zdolna, pracowita i bardzo pomysłowa. Nasza najsłynniejsza rodaczka, jako jedyna kobieta w historii spoczęła po śmierci w paryskim Panteonie.

YouTube Preview Image

Maria Skłodowska-Curie została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla, odkryła dwa nowe pierwiastki (rad i polon), poszerzała wiedzę ludzkości w zakresie chemii oraz fizyki i tworzyła lub rozwijała nowe gałęzie nauk przyrodniczych. Poważnie przyczyniła się do wykorzystania swoich odkryć np. w medycynie, ale dla niej samej badania te skończyły się tragicznie – pierwiastki promieniotwórcze wyniszczyły jej organizm i ostatecznie doprowadziły wielką uczoną do śmieci. Życiorys naszej noblistki to pasjonująca historia i zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nim – nawet, jeśli ma to być krótki film animowany.

YouTube Preview Image

Kleopatra

Za sprawą Marii Skłodowskiej-Curie cofnęliśmy się w czasie o jeden wiek. Teraz zagłębimy się jeszcze bardziej w odmęty historii. Jedną z najbardziej intrygujących, wpływowych i niebywale energetycznych kobiet w dziejach była Kleopatra. Królowa Egiptu dzisiaj wspominana jest głównie ze względu na swą legendarną urodę i dbałość o wygląd, ale należy mieć na uwadze, iż w w swoich czasach miała poważny wpływ na politykę i wydarzenia, które na długie stulecia ustaliły porządek w ówczesnym świecie.

YouTube Preview Image

Kleopatra zdołała uwieść Cezara oraz Marka Antoniusza, a następnie przy ich wsparciu zrealizować swoje plany. Nie zdołała jednak oczarować Oktawiana Augusta (późniejszego cesarza) i w efekcie przegranej wojny oraz wobec braku perspektyw na zakończenie konfliktu przy zachowaniu władzy, popełniła samobójstwo. Tragiczne losy sprawiły, że królowa stała się obiektem zainteresowania nie tylko historyków, ale również artystów, filmowców i pisarzy. W pewnym sensie uczynili ją oni nieśmiertelną, co wpisuje się w obraz Kleopatry jako bogini, budowany za jej życia.

Kategorie: Ciekawostki


Jedna odpowiedź do “Sławne kobiety – wulkany energii”

  1. Bluesol pisze:

    Ciekawe jest jeszcze to jeśli mówimy o Lady Gaga, że jej persona publiczna jest nastawiona na kreowanie wiary w siebie i wspieranie swoich działań. Wiary w to,że każdy może swoje życie utworzyć tak jak chce.