7 powodów, dla których akumulator i ładowarka są lepsze od baterii

Komentarze: 1 komentarz »

Energizer Power Plus / fot. Energizer

1. Ekologia

Baterie po jednym użyciu wyrzucasz. To jeden z najważniejszych powodów, dla których warto przemyśleć alternatywę. Na dłuższą metę oszczędzisz znacznie więcej korzystając z ogniw wielokrotnego ładowania, niż zwykłych jednorazówek.

2. Możliwość wielokrotnego użycia

Jeśli często korzystasz z urządzenia, które potrzebuje dużo energii, to baterie nie są dobrym rozwiązaniem. Koszty eksploatacji znacznie wzrosną, gdy będziesz bez przerwy kupować zapasy jednorazówek. Nawet jeśli trafisz na promocję typu „pięćdziesiąt w cenie jednej”. To tak, jak z chorobami i lekarstwami – leczenie objawowe pomaga tylko na chwilę.

3. Mobilność i oszczędność miejsca

Żeby zapewnić sobie dostateczną ilość energii na wakacjach, baterii musiałbyś wziąć cały plecak. Duży plecak. Akumulatorków wystarczy kilka – cztery, osiem. Pamiętaj tylko o zapakowaniu ładowarki i nie musisz się już niczym przejmować. O oszczędzaniu nawet nie wspominam, bo po raz trzeci mówić o tym nie wypada. Przecież wiesz, że jest taniej.

4. „Efekt pamięci” to pieśń przeszłości

W nowej generacji akumulatorkach nie musisz się martwić o tzw. „efekt pamięci”, z którym utożsamiane były produkty Ni-Mh przez bardzo długi czas. Kupując Energizery możesz być pewien, że ich doładowywanie nie spowoduje ograniczenia pojemności i – tym samym – nie wytworzy konieczności inwestowania w kolejne egzemplarze.

5. W zimie baterie nie mają szans

Niskie temperatury powodują obniżenie wydajności baterii – przy zerowej temperaturze liczyć musisz się ze stratą rzędu 25%. Akumulatorki? Owszem, będą działać krócej, niż w cieplejszym środowisku, jednak ich wydajność obniży się tylko o około 10%. A niższe napięcie (najczęściej 1.2V versus 1.5V) też nie jest tu przeszkodą, bo zdecydowana większość urządzeń z segmentu elektroniki konsumenckiej będzie działać bez najmniejszych problemów.

6. Jedna ładowarka i niezliczona ilość akumulatorków

Masz osiem akumulatorków? Szesnaście? Żaden problem. Ładowarki Energizera mogą pracować praktycznie bez przerwy, więc jeśli naładujesz jeden komplet, możesz od razu podłączyć drugi. Dzięki temu szybko przygotujesz się, przykładowo, do wyjazdu w góry, gdzie dostęp do prądu może być ograniczony. Jeśli potrzebujesz szybko doładować ogniwa i nie chcesz czekać – wtedy wystarczy wybrać odpowiedni model ładowarki. Szczegóły znajdziesz niżej, w następnym punkcie.

Energizer Universal / fot. producent

7. Różne ładowarki do różnych potrzeb

Energizer Universal to najbardziej – jak sama nazwa wskazuje – uniwersalna ładowarka w ofercie. Jest w stanie zapewnić zapas energii akumulatorkom AA, AAA, C, D i 9V. Zasilanie z gniazda sieciowego i wskaźnik poziomu naładowania to kolejne cechy świadczące o jej przydatności.

Energizer 1 Hour Charger dba o Twój czas. Już w ciągu sześćdziesięciu minut naładujesz (do końca) cztery akumulatorki AA lub AAA (w zależności od pojemności akumulatorków) korzystając albo ze zwykłego gniazdka, albo (dzięki dołączonej wtyczce) z gniazda samochodowego.

Energizer Intelligent Charger lubi komunikację. Urządzenie pokaże Ci, gdy akumulatorki będą już naładowane. Jeśli nie – wskaże, ile jeszcze czasu pozostało do końca ładowania. Będziesz też wiedział, jeżeli Twoje ogniwa uległy zużyciu, lub jeżeli użyłeś baterii jednorazowej – na ekranie pojawi się symbol X. Proste? Proste. I jakie przydatne.

Energizer Maxi jest najlepszym wyjściem dla osób, które lubią oszczędzać. Kosztuje niewiele, akumulatorki ładuje przez osiem godzin (a nie piętnaście, jak to czasem bywa), posiada certyfikat Energy Star oraz diodę informującą o zakończonym procesie ładowania. Dba też o Twoje bezpieczeństwo, automatycznie odcinając zasilanie, gdy uzupełni energię.

Energizer Mini to najlepsze wyjście dla tych, którzy nie potrzebują ładować wielu (więcej niż dwóch) akumulatorków naraz. Masz dyktafon, myszkę lub odtwarzacz MP3 na baterie AAA bądź AA? Lepszego wyjścia nie znajdziesz. Mini zmieści się wszędzie.

Energizer Base to najbardziej ekonomiczny z produktów Energizera. Jest najtańszy i zapewnia wszystko to, czego możesz potrzebować jako niewymagający, ale świadomy użytkownik. Naładujesz tu zarówno akumulatorki AA, jak i AAA, w ilości od dwóch do czterech sztuk.

Ceny w sklepach

Energizer Intelligent

Energizer Intelligent

od: 70 zł »
Energizer Maxi

Energizer Maxi

od: 41 zł »
Energizer Mini

Energizer Mini

od: 25 zł »
Energizer Universal

Energizer Universal

od: 97 zł »

Kategorie: Akumulatorki, Poradniki
Tagi: , ,


Jedna odpowiedź do “7 powodów, dla których akumulator i ładowarka są lepsze od baterii”

  1. Oris pisze:

    Dobry artykuł. Mnie do stosowania akumulatorów przekonywać nie trzeba, ale wielu ludzi o tym nie wie i bezmyślnie kupuje baterie wydając przy tym sporo kasy.