5 znanych zespołów promujących modę na eko-życie

Komentarze: Możliwość komentowania 5 znanych zespołów promujących modę na eko-życie została wyłączona

Kolejni znani artyści dołączają do akcji charytatywnych na rzecz ochrony środowiska oraz ekologii. Moda na „zielone życie” to dla nich ważny element działalności. Poznajcie 5 zespołów, promujących eko-życie.

fot. ra2 studio, Fotolia

Green Day

Jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. Charyzmatyczny lider – Billie Joe Armstrong – promuje działania wspierające światowe instytucje, które zajmują się ochroną środowiska. Już sama nazwa grupy budzi odpowiednie skojarzenia. Zielone dni w wielu firmach na całej kuli ziemskiej to przecież okres, w którym pracownicy aktywnie włączają się w inicjatywy mające na celu podkreślenie, jak ważna jest ekologia oraz efektywne wykorzystywanie zasobów i energii.

YouTube Preview Image

Pod koniec 2006 roku Green Day przyłączył się do działań fundacji NRDC (The Natural Resources Defense Council). Głównym zadaniem organizacji, poza ostrzeganiem największego mocarstwa na świecie przed uzależnieniem od ropy naftowej, jest także przekazywanie wiedzy, jak chronić naszą planetę.

The Police

Z The Police wywodzi się kolejny artysta, który wniósł ogromny wkład w ochronę środowiska. Dziełem Stinga jest między innymi The Rainforest Foundation (Fundacja Ochrony Lasów Tropikalnych). Projekt powstał dzięki aukcji, na której zebrano 150 tysięcy dolarów. Na tym oczywiście nie koniec, bowiem gwiazda w wolnym czasie zajmuje się… uprawą wina i oliwek. Oczywiście zgodnie z wytycznymi rolnictwa ekologicznego.

YouTube Preview Image

30 Seconds to Mars

Lider zespołu – Jared Leto – jest aktorem i muzykiem, ale poza wydawaniem kolejnych krążków z kapelą 30 Seconds to Mars nie zapomina również o działalności na rzecz ochrony środowiska. Na początku 2008 roku zespół zaprezentował wideoklip A Beautiful Lie – kręcony w plenerach Grenlandii teledysk był elementem kampanii mającej na celu uwypuklenie skutków globalnego ocieplenia.

YouTube Preview Image

W tym samym czasie wystartowała również strona internetowa, która poświęcona jest między innymi ratowaniu dżungli amazońskiej. Zespół współpracuje też z wieloma fundacjami: ASPCA (przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt), Habitat for Humanity (prawa człowieka) oraz NRDC (The Natural Resources Defense Council).

U2

U2 raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Lider grupy – Bono – przez media uznawany jest za gwiazdę, która ma największy wkład w inicjatywy poświęcone poprawie warunków życia na świecie. Ochrona praw człowieka, swoboda wypowiedzi, walka z AIDS i ubóstwem, to tylko niektóre z pól, na których aktywnie działa irlandzki artysta. Jedną z ciekawszych pro-ekologicznych akcji Bono był projekt sadzenia drzewek na jednej z zaśmieconych wysp w Zatoce Tokijskiej.

YouTube Preview Image

Linkin Park

Linkin Park posiada nie tylko ogromny dorobek muzyczny, ale słynie także z zaangażowania w ochronę środowiska. Sprzedaż gitar członków grupy wsparła między innymi Save The Earth – jedną z największych organizacji zajmujących się rozwiązywaniem problemów związanych z ochroną planety. Najlepszą ”wizytówką” zespołu jest wideoklip do utworu What I’ve Done.

YouTube Preview Image

Podsumowanie

Moda na ekologię zatacza coraz szersze kręgi. Idee związane z eko-życiem wspierają nie tylko muzycy, ale również aktorzy – Gwyneth Paltrow prowadzi eko-blog, George Clooney jeździ elektrycznym autem sportowym, a Brad Pitt walczy o powstanie 150 ekologicznych domów. Dlaczego to takie ważne? Dla wielu osób celebryci często są wzorem do naśladowania – co za tym idzie, znany artysta aktywnie promujący politykę pro-ekologiczną jest niezwykle istotnym elementem „zielonej kampanii”, skutecznie docierającym także do tych, którzy na „zwykłe” akcje społeczne nie zwracają uwagi.

Kategorie: Ciekawostki


Możliwość komentowania została wyłączona.